Popis projektu

Anglicky
The Lanterne (1925)

Dobromila Rettig

Stories and legends of old Prague (1931)

Gaudeamus igitur (1961)

Arménsky
Čehakan hinavurc zrujcner (1955)

Bulharsky
Pesoglavci (1951)

Protiv všički (1951)

Skalaci (1960)

Filosofskaja istorija (1972)

Starinni češki predanija (1978)

Čínsky
Teng-Iung (1959)

Chuan wo c´jou (1958)

Dánsky
I fremmel tjeneste (1909)

Estonsky
Koikide vastu (1959)

Francouzsky
Philosophes (1923)

Les Tétes-de-chien (1923)

Le mariage de Liboucha – La guerre des femmes – Les chevaliers du Blanik (1949)

Hebrejsky
Shomrey ha-gevul (1959)

Chorvatsky
Pasoglavci ili boj čeških graničara za seljačko pravo (1906, 1929)

U tudjim službama (1914)

Dvorski hetman (1918)

Filozofska historija (1920, 1921)

Japonsky
Čeko na denescu to rekiši (1983)

Lotyšsky
Sungalvji (1962)

Lužickosrbsky
Gero (1906)

Filosofská historija (1921)

Róžowa holina (1920)

F.L.Věk (1957)

Maďarsky
A kutyafejüek (1951, 1962, 1977)

Sötétség (1953, 1955, 1978)

Régi csech mondák (1954, 1984)

A kincs (1956, 1960)

Mindenki ellen (1954)

Vojnárné (1958)

Vitézek (1959)

Erdei magány (1974)

Moldavsky
Kapete de kyn´ (1977)

Ležendele vek´ale čechilor (1959)

Mongolsky
Čechijn ertnij domog (1968)

Německy
Die Philosophen

Das Ritterhaus

Chodische Freiheitskämpfe (1904)

Die Laterne (1906, 1957)

Wider aller Welt (1911, 1956)

Die Hundsköpfe (1952, 1962)

Herr Johannes (1957)

Böhmens alte Sagen (1957, 1963, 1975)

Der Vater (1958)

Die Bäuerin vom Vojnarhof (1958)

Die Marketenderin und die Verlorenen (1969)

Norsky
Stormtid (1930)

Polsky
Sobota (1890)

Raj swiata (1897)

Chodowie (1902)

Historja filozofów (1927)

Maryla – Pani ze dworu (1928, 1949, 1959)

Na starej poczcie (1928)

Gero (1929)

Skalakowie (1949)

Uroki swiata (1950)

Studenckie dzieje z dawnych lat (1950)

Psioglowcy (1953)

Mroki (1953)

Stare podania czeskie (1955)

Skaly (1956)

W službie obcym (1956)

Bractwo (1957)

Rumunsky
Capete de caini (1953)

Vechi povestiri cehe (1955)

Impotriva tuturor (1957)

Rusky
Gornyje razskazy (1882-1884)

Starinnyja skazanija češskago naroda (1899, 1943, 1952, 1955, 1975, 1981)

K Nemcam (1902)

Psoglavcy (1902, 1911, 1913, 1919, 1945, 1955, 1983)

Za svobodu (1905)

Geroi (1911)

Klad (1912)

Pesi golovy (1913)

Protiv panov (1925)

Sokrovišče Chodov (1930)

Filosofskaja istorija (1951, 1955)

Odinočestvo (1955)

Skalaki (1955, 1958)

F.L.Vek (1956)

U nas (1958)

Slovensky
Bratstvo (1922, 1923, 1924, 1957)

Otec (1922, 1957)

Vojnarka (1922, 1955)

Lampáš (1923, 1973)

Alojz Jirásek o svojom detstve (1925)

Psohlavci (1951, 1955, 1957, 1960, 1971, 1978)

Proti všetkým (1952)

Staré povesti české (1952, 1976)

Medzi prúdmi (1953)

Filozofská história (1954)

Temno (1955)

Vojnarka (1955, 1966)

Skaláci (1956)

Susedia (1956)

Otec (1957)

Poĺovačka v Zahoranoch (1957)

Kolíska (1958, 1970)

Gero (1960)

Pán Johanes (1961)

Maryla (1974)

Slovinsky
Gardist (1895)

V tujih službah (1900)

Pasjeglavci (1906)

Filozofska zgodba (1920)

Oče (1927)

Proti vsem (1959)

Srbsky
Marila (1930)

Protiv sviju (1955)

Psoglavci (1953)

Španělsky a galicijsky
Desde Bohemia ata a fin du mondo (2010)

Švédsky
Tjeckiska berättare (1929)

Ukrajinsky
Otec – Báťko (1921, 1953)

Pesyholovci (1930)

Stare povesty česke (1937)

Starodavni češki legendi (1958)

Lihtar (1959)

Skalaky (1967)